1. Anasayfa
 2. Köpekler Bölümü

Poodle Köpek

Poodle Köpek özellikleri

Poodle Köpek
Poodle Köpek
0

Poodle Köpek

Poodle Köpek; çoğu köpeğe göre daha kaliteli bir kürke ve akla sahiptir. Dış görünüşüne renk katan kürkü pelüş görünümünde bir hava katar. Küçük boydaki çoğu köpek ırkına göre daha uzun ve kalın bir burun yapısına sahiptir. Bazı Poodle sahipleri köpeklerinin burunlarının büyük gözükmemesi için burun bölgesinin yanlarındaki tüyleri kesmemektedirler. Kendi boyut grubuna göre olan köpekler içerisinde daha uzun ve kaslı bir bacak yapısına sahiptir.

Poodle Köpek; En kaliteli tüylere ve kürke sahip olan hayvan ırklarından biri olmasıyla bilinir. Küçük boydaki köpek grupları arasında zekasıyla dikkat çeker. Kıvırcık tüylere sahip olması da uzun tüylü köpek grupları arasında farkını ortaya koyar. Tam bir ev köpeği olan Poodle sahibiyle uyumlu bir ilişki sürdürür.

Poodle Köpek; Ufak görüntüsü ve tüylerinin kıvırcık kıvırcık bir hal almasıyla dikkat çeker. Kilosu ortalama olarak 7 ile 8 kilogram arasında değişir. Tüyleri genellikle turuncu olur. Boyu ise 28 ile 33 cm arasında değişir. Bacakları kısa ve çelimsiz gibi gözükür ancak boyut grubuna göre değerlendirildiğinde iyi bir bünyesi vardır. Havaya doğru kalkan kısa bir kuyruğu vardır. Burnu yuvarlak bir biçimde olmak üzere koyu renklere ya da simsiyah bir yapıya sahiptir. Kulakları orta düze bir boyutta ve yanlara sarkan bir vaziyette gözükür. Bazı Poodle sahipleri köpeğinin bacaklarının tüylerini kısaltır ve köpeğin gövde bölümlü daha tüylü bir halde durunca estetik bir görünüm alır.

Poodle Köpek; Sevimli görünümü ve tatlılığı ile tanınır. Zeki ve çabuk kavrayan bir hafızası vardır. Zekasının bu kadar iyi olması iyi eğitilebilmesini sağlar. İyi bir şekilde eğitilmesi ise kurallara uyup sahibine karşı itaatkar olmasını sağlar. İtaatkar olup verilen komutları ve görevleri iyi bir şekilde yapabilmesi onu iyi bir ev köpeği yapar. İyi bir ev köpeği olması ise aile bireyleri arasında uyumlu olmasını sağlar.

İlk olarak tüy konusundadır. Kabarık ve uzun tüyleri her hafta düzenli olarak taranmalı ve fırçalanmalıdır. Diş bakımı ise gerektikçe yapılmalıdır. Sosyal ve sevecen olan bu köpek zaman zaman gezdirilmeli sosyalleştirilmelidir.

Fotoğraf sahibi form PxHere

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Border Collie

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir