1. Anasayfa
 2. Köpekler Bölümü

Pomeranian Boo

Pomeranian Boo özellikleri

Pomeranian Boo
Pomeranian Boo
0

Pomeranian Boo

Pomeranian Boo; en küçük köpek ırkları arasında yer almaktadır. Boyutlarının küçüklüğü ile dikkat çekici bir özelliğe sahip olan bu köpek ırkı 13 ile 28 cm arasındadır. Boyutlarının küçüklüğü ortalama 2 ile 3,5 kg arasında olmasından bellidir. Boyutlarının küçüklüğünden ziyade suratlarının tatlılığı ile de ilgi çekici bir köpektir.

Pomeranian Boo; kendi ile aynı türde olan köpeklerle ve tanımadığı insanlara olan mesafeli haliyle dikkat çekmektedir. Tanımadığı insanlara karşı genellikle soğuk olur ve onlara yaklaşmaz. Sahibi tarafından sürekli ilgi bekleyen bu ırk ilgi bağımlısıdır. Oyuna düşkün olmasından dolayı eğitilebilirlik durumu pozitiftir. Eğlenceli bir yapıda olmalarından dolayı sürekli güler yüzlü bir hal içerisindedirler. Bu ırk aynı zamanda çok zeki olmalarıyla bilinir. Yaşları ilerledikçe ise daha olgun davranışlar sergilerler. Bu köpek tam bir kucak köpeğidir. Sahibine aşık olabilecek kadar bağlıdırlar. Kızgınlıkları ve gerginlikleri havlamalarıyla belli olur.

Pomeranian Boo; küçük kulaklarıyla ve turuncu tüyleriyle dikkat çeker. Küçük kalaklara sahip olan bu canlı vücudunun geriye kalan bölümü gibi ufak bacaklara ve kuyruğa sahiptir. Genellikle turuncu ve beyaz renkleri mevcuttur. Çok kabarık ve uzun tüyleri ile gövdesini kabarık gösterir. Burnu kahverengi ile siyah arasında koyu bir renktir. Hareketli ve sevecen bir mizaca sahiptir. Sahiplerini gördükleri an hiperaktif bir şekilde hareket ederek ilgi görmek için ellerinden geleni yaparlar.

Pomeranian Boo; hayat dolu ve sevecenliği ile ilgiyi üzerinde toplar. Oyun sever bir köpek olduğu için sahibine karşı çok bağlı ve eğitime karşılık veren bir yapıdadır. Erken yaşta büyütüldüğü takdirde başka köpeklerle arkadaşlık kurabilir. Zaman zaman farklı psikolojilere bürünüp kendinden büyük köpeklere saldırabilir. Bekçi köpekleri arasında en mükemmellerindendir. Yabancı insanlara mesafeli oluşu onu mükemmel bir bekçi köpeği yapmaktadır. Çok dikkatli, meraklı ve öğrenmeyi seven bir köpektir. Küçük çocuklar için ise bu tür önerilmez sebebi ise küçük çocukların dikkatsiz davranması durumunda ısırabilme ihtimalidir. Olgun karakterli çocuklarla ve yaşlılarla iyi anlaşır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Sivas kangalı​

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir