1. Anasayfa
 2. Köpekler Bölümü

Minyatür Pinscher

Minyatür Pinscher özellikleri

Minyatür Pinscher
Minyatür Pinscher
0

Minyatür Pinscher

Minyatür Pinscher sahibine karşı sadık, koruma içgüdüsü bir hayli gelişmiş ve cesur bir ırktır. Sahibine karşı çok bağlıdır. Bunların yanı sıra bu ırk çok fazla şımartılmamalıdır. Yaşam alanı bakımından ev onun için en uygun yerdir. Soğuktan haz etmeyen bu tür için ev içerisindeki aktiviteler günlük enerjisini atması için yeter.

Minyatür Pinsher belirgin özellikleri küçük ancak cesur olmasıdır. Oyunculuğu ile bilinen bu köpek aynı zamanda çok başarılı bir bekçi köpeği özelliğini alır. Küçük olmasına rağmen büyük bir köpek kadar cesurdur. Zeki ve estetik görüntüsü de görsel açıdan kendisini hoş kılar.

Minyatür Pinscher zarif bir yapıya sahiptir. Görüntü itibariyle ince ve kemikli bir buruna sahiptir. Vücudunun kaslı olmasından dolayı çevik bir haldedir. Bacakları, kuyruğu ince ve küçüktür. Kuyruğu ise düz ve uzun bir haldedir. Yumuşak ve büyük kulaklarının uçları sarkıktır. Tüyleri ise kısa ve düzdür. Kızıl, geyik kızılı, siyah yada sarıya yakın kahverengi tonlarına sahiptir.

Genel Özellikleri;

Minyatür Pinscher bekçilik ve koruma güdüleriyle donatılmıştır. Enerjik, çevik ve hayat dolu bir yapıya sahiptir. Özgüven bakımından da çok sağlamdır. Çene yapısı gövdesi ile kıyaslandığında çok güçlüdür. Büyük köpek türlerine karşı bile özgüvenli ve cesur bir şekilde karşılık verirler. Yabancılara karşı tepki gösterme ihtimalleri çok yüksektir. Çocukların aşırı sıkması durumunda tepki gösterme durumları vardır. Fazla sevilmek de yapılarına uygun bir hal değildir. En kötü huylarından biri de şımarık bir yapıya sahip olmalarıdır.

Minyatür Pinscher bakımı çoğu küçük köpek türlerine göre kolaydır bunun nedeni ise tüylerinin kısa olmasıdır. Kısa tüylerinin bakımı çok rahat bir şekilde yapılır. Üç dört günde bir düzenli olarak tüylerinin fırçalanması gerekiyor. Soğuk bir ortam bu köpek için hiç uygun değildir.


Minyatür Pinscher; kuru mama ile sağlanmalıdır. Kaliteli yavru mamaları da yavrular için uygundur. Minyatür Pinscher beslenmesinde ev yemekleri ve mama dışındaki hemen hemen çoğu yiyeceklerin verilmesi kesinlikle yasaktır ve çok tehlikelidir.

 

Fotoğraf sahibi form PxHere

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Pug köpek ırkı

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir