1. Anasayfa
 2. Köpekler Bölümü

Cavalier King Charles Spanieli

Cavalier King Charles Spanieli özellikleri

Cavalier King Charles Spanieli
Cavalier King Charles Spanieli
0

Cavalier King Charles Spanieli

Cavalier King Charles Spanieli; genel anlamda sempatikliği ile ön plana çıkan bir köpek türü olarak bilinmektedir. Hem farklı hayvan türleriyle hem de insanlarla iyi anlaştıkları için aile köpeği olarak anılırlar.

Cavalier King Charles Spanieli’nin özellikleri arkadaş canlısı ve mutlu olmalarıdır. Enerjik yapıları olmasına rağmen ev içerisinde düzen bozucu bir biçimde davranmazlar.

Cavalier King Charles Spanieli; Eğitim almak için oldukça uygun bir yapıları vardır. Bakım verenlerine yönelik sadık olmalarının yanı sıra sadık oldukları için eğitim süreçleri kolay bir biçimde tamamlanmakta ve kazandıkları davranışları uyumlu bir biçimde sürdürmektedirler.

Cavalier King Charles Spanieli’nin görünüşü bakımından sevimliliklerini yansıtan bir yapıya sahip oldukları bilinmektedir. İnce ve parlak tüyleri onların görüntülerinin de ilgi çekici olmasın sağlamaktadır.

Tüy renkleri bakımından farklı cinsleri bulunmaktadır. Fakat en çok rastlanan cinsleri kahverengi ve beyaz renkli olanlardır. Yalnızca beyaz ya da kızıl tüylü olan cinsleri ise belirli bölgelerde yaygın olarak görülmektedirler.

Cavalier King Charles Spanieli’nin karakteri uyumlu ve mutlu bir mizaç çizmektedir. Beraber yaşadıkları insanların sosyal yaşamını zora sokmadan eğlenceli vakitler geçirmeye meyillidirler.

Hem ev şartları içerisinde hem de dışarıda keyifli vakit geçirebilirler. Özellikle büyük çocuklarla iyi bir iletişim halinde oldukları için ailenin bir üyesi haline gelirler.

Cavalier King Charles Spanieli’nin bakımı pek çok köpek ırkına göre zor sayılabilir. Tüy dökmeleri nedeniyle ev içerisinde istenmeyen durumların oluşmasına neden olabilmektedirler. Fakat her gün düzenli olarak tüylerinin taranması bakım sürecini kolaylaştırmaktadır.

Küçük bir vücut yapıları olduğu için ev içerisinde enerjilerini atabilirler. Bu nedenle dışarı çıkmadan da kaliteli yaşam sürdürebilmekte olup belirli zamanlarda dışarıda oynamak da isteyebilirler.

Cavalier King Charles Spanieli’nin beslenme sürecinde kilo aldırmayan mamaların tercih edilmesi gerekmektedir. Ev içerisinde yeterli egzersizi sağlayamadıkları için kilo problemleri ve beraberinde sağlık sorunları oluşabilmektedir.

Kuva: muoto PxHere

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Rafeiro do Alentejo

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir