1. Anasayfa
 2. Köpekler Bölümü

Belçika Groenendael

Belçika Groenendael özellikleri

Belçika Groenendael
Belçika Groenendael
0

Belçika Groenendael

Belçika Groenendael; normalde çekingen ve sosyal ilişkiler yönünden zayıf olan bu ırkın çekingen yönü geliştirilmiş ve yeni doğan ırklarında daha güçlü sosyal ilişkiler kuran köpekler olmuşlardır.

Beraber yaşadıkları kişilerle uyumlu bir biçimde yaşamlarını sürdürebilmektedirler ve ev içerisindeki yaşam koşullarına da kolay bir biçimde uyum sağlarlar. Zeki olmaları nedeniyle hızlı bir biçimde yaşadıkları koşulun şartlarını özümserler.

Belçika Groenendael’ in belirgin özellikleri görev bilinci ile çalışmalarıdır. Avrupa’da pek çok bölgede polis köpeği olarak tercih edilmektedir. Hem disiplinli çalışmaları hem de çok zeki bir yapıya sahip olmaları, bu işte başarılı olmalarını sağlamaktadır.

Uyumlu canlılardır. Hem yetişkinler hem de çocuklar ile oldukça iyi ilişkiler kurar ve bu ilişkilere sadık kalırlar.

Belçika Groenendael ’in görünüşü oldukça etkileyicidir. Siyah ve parlak tüylerinin kabarık olması, diğer köpek ırklarından daha özgün bir görünüşe sahip olmalarını sağlamaktadır. Aynı zamanda tüyleri uzun olduğu için daha heybetli bir görüntüye de sahip oldukları söylenebilir.

Belçika Groenendael Genel Özellikleri

Belçika Groenendael ’in karakteri uyumlu ve iş birliği içerisinde çalışmaya uygun olarak tanımlanmaktadır. Bu karakterlerinin yanı sıra zeki ve sezgisel olmaları sayesinde kolluk kuvvetlerinin destekleyici hizmetlerinde yer alabilmektedirler.

Büyük bir köpek olmasına rağmen yalnızca doğal yaşamda değil aynı zamanda ev içerisinde de rahat bir biçimde yaşamını sürdürebilmektedir. Fakat alışması ve öğrenmesi için zaman tanınması gereklidir.

Belçika Groenendael Bakımı;

Belçika Groenendael ’in bakımı biraz zahmetli olabilmektedir. Çok fazla ve uzun tüylerinin olması nedeniyle günlük olarak tüylerinin taranması ve temizlenmesi gerekmektedir. Köpeklerin banyo yapmayı sevmemeleri nedeniyle çok fazla kirleneceği ortamlarda bulunmamasına özen gösterilmesi gerekir.

Enerji atma ihtiyacı yoktur fakat haftada birkaç defa düzenli olarak yürüyüşe çıkarılması, kilo problemi yaşamaması için oldukça önemli bir konudur. Aynı zamanda ruhsal anlamda da kendini iyi hissetmesi için yürüyüşler önemli olacaktır.

Fotoğraf sahibi form PxHere

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir