1. Anasayfa
 2. Köpekler Bölümü

Çin Creste

Çin Creste özellikleri

Çin Creste
Çin Creste
0

Çin Creste

Çin Creste; Görüntüsü ve vücut yapısıyla dikkat çeken Çin Creste Köpeği, Türkiye ya da Etiyopya kökenli ırklardan bir tanesidir. Sadece ev ortamında bakılması gereken ve açık alanlara uyum sağlayamayan Çin Creste Köpeği, oldukça hassas türler arasında yer almaktadır.

Çin Creste; Köpeğinin belirgin özellikleri arasında, baş ve ayaklarındaki uzun tüyler yer almaktadır. Tüm vücudunun tüysüz olmasının aksine, baş ve ayak uçlarındaki tüylerle farklı bir görünüm elde eden Çin Creste Köpeği, oldukça dost canlısı ve sosyaldir. Fazlasıyla canlı ve neşeli bir tür olan Çin

Çin Creste; Köpeğinin görünüşü, özel ırklar arasında sayılmasına olanak tanımıştır. Çin Creste Köpeği, kel ırklar arasında yer alsa da başının üzerinde ve ayak uçlarında bulunan tüyleriyle farklı bir imaj çizmektedir. Genellikle koyu renkli vücudu ve açık renkli tüylere sahiptir. Uzun saçlı bir kadın görüntüsü çizen tüyleri, kuyruğu ve ayaklarında da zarifçe uzamıştır. Kulakları uzun ve sivri olan Çin Creste Köpeği, ince uzun bir burna ve orta boylu bacaklara sahiptir.

Çin Creste; Köpeğinin karakteri, ev ve aile ortamına uyum sağlamaya müsaittir. Sosyal bir tür olan Çin Creste Köpekleri sahibine ve ailesine karşı çok sevecen hareketler sergilemektedir. Özel ilgi bekleyen ve hassas yapıya sahip olan Çin Creste Köpeği, ilgisiz kaldığında bunalıma girer. Yabancı insanlarla da sıkı dostluk kurabilen Çin Creste Köpeği, çocukların en iyi arkadaşı olmaya adaydır. Bekçilik yapmaya yatkın olan Çin Creste Köpeği, kolayca eğitilebilir ve komutları çok iyi kavrayabilir.

Çin Creste; Köpeklerinin bakımı için özel ilgiye gerek duyulur. Soğuk havalara karşı savunmasız olan Çin Creste Köpeği, ev ortamında ve sıcak bir alanda yaşamalıdır. Vücudunda tüy olmamasına karşın, baş, kuyruk ve ayaklarındaki tüylerin çok iyi bakılması gerekir. Belirli dönemlerde, köpek kuaförüne gitmesi ve tüylerinin düzeltilmesi gerekir. Derisi hassas olduğundan, özel şampuanlarla yıkanmalı ve iyice kurutulmalıdır.

Çin Creste Köpeğinin beslenmesi için kaliteli kuru mamalar kullanılmalıdır. Günlük öğünleri atlanmamalı ve gerekli vitamin takviyeleri düzenli olarak uygulanmalıdır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Poodle köpek

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir