1. Anasayfa
 2. Köpekler Bölümü

Minyatür Schnauzer

Minyatür Schnauzer özellikleri

Minyatür Schnauzer
Minyatür Schnauzer
0

Minyatür Schnauzer

Minyatür Schnauzer; tarzı köpek türleri kendine özgün bir görüntüsü olan ırklar arasındadır. Süslü bir yapıya sahip olmasına karşın atletik bir yapıya sahiptir. Hareketli yapısı ve sevecenliği ile de sempatiklik kazanmaktadır. Zeki, cana yakın ve itaat güdüsü çok gelişmiştir. Bu ırkın kökeni ise Almanya’dır. En yaygın olduğu yerler ise Almanya ve Fransa’dır. İsmi ise Almanca bir kökenden gelen burun bölgesi anlamına gelen “schnauze” sözcüğünden gelir.

Minyatür Schnauzer; Standart, dev Schnauzer ve minyatür olmak üzere toplam üç boyu vardır. Minyatür boydakiler genellikle evde, dev olanlar bahçede, standart olanlar ise hem ev hem bahçede beslenir. Fare gibi kemirgenlerin yakalanmasında bu köpek ırkından çiftçiler çok faydalanmışlardır. Geçen zaman içerisinde ise sevimli bir görüntüye sahip olduklarından dolayı insanların sevgisini kazanarak ev köpeği haline gelmişlerdir. Minyatür olduğu halde aşırı çevik yapıları bekçi köpeği olma özelliği kazandırmıştır.

Minyatür Schnauzer; Bakıldığında çevik bir yapıdadır. Ön bacakları dik bir şekilde, arka bacaklarının yapısı ve açısı ise yassı bir haldedir. Düz beyaz, salt and paper, siyah, siyah and gümüş renkleri mevcuttur. Tüy bakımından ise oldukça fazla tüylere sahiptir. Kafa şekilleri ise kareyi andırmaktatır.

Zeki, sevecen ve şefkatli olma özellikleri taşır. Sosyalleşme faaliyetleri ile sosyalleştirildiği vakit evde beslenmemesi için hiçbir sebep yoktur. Sağlıklı bir şekilde beraber yaşanması için en önemli şart eğitimidir. Koruyucu bir özelliğe de sahip olan bu ırk çok inatçı bir karaktere sahiptir. Eğitildiği vakit disiplinin ve itaat etmesinin sağlanması şarttır. Bu sağlanmadığı takdirde çok başına buyruk ve şımarık bir hale gelir.

Fotoğraf sahibi form PxHere

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir