1. Anasayfa
 2. Köpekler Bölümü

Bedlington Terrier

Bedlington Terrier özellikleri

Bedlington Terrier
Bedlington Terrier
0

Bedlington Terrier

Bedlington Terrier; Farklı görünümüyle dikkatleri cezbeden ırklardan biri olan Bedlington Terrier, aile ortamında bakılacak en iyi türler arasındadır. Küçük hayvan yakalaması amacıyla kullanılmıştır. Kıvırcık tüyleri, dik kuyruğu, sevimli görüntüsü ve cana yakınlığıyla dikkat çeken Bedlington Terrier, çocuklar ve diğer insanlarla çok iyi anlaşmaktadır.

Bedlington Terrier; Oldukça zeki ve yetenekli olan Bedlington Terrierin belirgin özellikleri arasında, dikkat çekici görünüşü, yüksek enerjisi ve cana yakınlığı yer almaktadır. Geçmişten bugüne sirklerde gösteri yapması ve haşereleri yakalaması için kullanılan Bedlington Terrier, oldukça atletik ve atılgan vücut hatlarına sahiptir. Dostları ve sahibiyle iyi anlaşan Bedlington Terrier, çocuklu ailelerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Bedlington Terrier; görünüşü, alışılmış köpek ırklarından farklıdır. Farklı görüntüsü ve sevimli imajıyla dikkat çeken Bedlington Terrier, erkek ve dişisinde benzer özelliklere sahip olmaktadır. Ortalama 41 cm ila 43 cm aralığında uzunluğa erişen Bedlington Terrier cinsi, maksimum 8-10 kg ağırlığında olmaktadır.

Bedlington Terrier; Bekçi köpeği olarak da kullanıma uygun bulunan Bedlington Terrierin karakteri, aile ortamında beslemeye uygundur. Sevecen, dost canlısı ve enerjik yapısıyla, bulunduğu ortama mutluluk getirmekte ve sahibine olan sadakatini her an belli etmektedir. Bedlington Terrier cinsi köpekler, sahibi ve çevresinden ilgi görmeyi çok sever. Tüylü hayvanlara karşı takıntısı olduğundan, bu tür hayvanları kovalayarak oyun oynayabilir. Bedlington Terrier cinsi, çocuklu ortamlarda, apartman dairelerinde ya da bahçeli evlerde bakılmaya uygundur.

Bedlington Terrier; bakımı için belirli kurallara uyum sağlanması önemlidir. Normal bir köpek cinsine göre oldukça hızlı koşabilen Bedlington Terrier, gün içerisinde sürekli aktif olmayı istemektedir. En az 1-2 saatlik dışarı gezmesi olmadan, Bedlington Terrieri zapt etmek mümkün değildir. Oldukça zeki ve öğrenebilir olması sebebiyle, eğitilmesi kolay ve eğlencelidir.

Bedlington Terrier; beslenmesi için özel mamalar tercih edilmelidir. Tüy sağlığını korumak amacıyla, sadece özel markalara ait kuru mamaların verilmesi gerekir. Ev yemekleri ya da farklı gıdaların verilmemesi, sağlığı açısından mühimdir. Büyüme ve gelişme döneminde, özel yaş mamalar ve takviyeler kullanılmalıdır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Poodle Köpek

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir