1. Anasayfa
 2. Köpekler Bölümü

Landseer köpek ırkı​

Landseer köpek ırkı​ özellikleri

Landseer köpek ırkı​
Landseer köpek
0

Landseer köpek ırkı​

Landseer köpek ırkı; şefkatli ve enerjik yapısıyla dikkat çeker. Aynı zamanda kolay eğitilebilir olmasıyla tanınırlar. Büyük aileler ve birden fazla evcil hayvanı olanlar tarafından tercih edilir. 1920’de neredeyse tamamen ortadan kalkan Landseer ırkı Alman köpek severler tarafından yeniden üretilmeye başlandı.

Landseer köpek ırkı Genel Özellikleri;

Landseer cinsi köpekler Avrupa kıtası ülkelerinde daha sık görülmektedir. Almanya’da oldukça yaygın olan cinslerdir. Landseer’in en belirgin özellikleri sevecen ve arkadaş canlısı olmalarıdır. Büyük, güçlü ve zarif yapılıdırlar. Sudayken kendisini evinde gibi hisseder, bu özelliği sebebiyle kolaylıkla av getirebilir ve yüzen kişilere eşlik etmeyi sever.

Landseer’in görünüşü uzun boylu, güçlüdür. Göğüs, sırt ve başı siyah renge sahiptir. Geri kalan yerleri ise beyazdır. Küçük üçgen kulakları sarkıktır. Gözleri koyu kahverengidir. Daha iyi yüzme için ayaklarında yüzgeç vardır. Tüyleri çok yumuşak olan Landseer cinsi köpeklerin ortalama ağırlıkları 55 – 70 kilogram civarındadır. Boyları ise 60 – 80 cm arasında değişiklik gösterir. Yaşam süreleri yaklaşık olarak 10 – 12 yıl kadar yaşabilmektedirler.

Landseer’in karakteri sakin, cesur ve sadık olmalarıdır. Gerektiğinde kendi başına hareket edecek kadar akıllı ve koruyucudur. Sudan çok hoşlanırlar. Suda oyun oynamayı severler. Kurtarma görevlerinde de çok başarılıdırlar. İnsanlarla çok iyi anlaşır, çocuklarla ve yetişkinlerle ilişkileri oldukça güçlüdür. Kolaylıkla sosyalleşebilir ve bununla birlikte gelen mutluluk ile eğitimi de kolaylaşır. Düzensiz ve gürültülü bir hayat onlara göre değildir. Bu yüzden onlar için en önemli şey huzurlu bir aile evidir. Hassas köpekler oldukları için cezalandırma, azarlama gibi davranışlardan uzak durulmalıdır.

Mevsim değişikliklerine göre tüy dökme oranı fazlalık gösterebilir. Bu yüzden tüylerinin düzenli olarak taranması gerekir. Tüylerinin karışıklığını gidermek için ayda bir banyo yaptırılabilir. Tırnak ve diş bakımlarının da hijyen ve sağlıkları için düzenli olarak gerçekleştirilmesi gerekir. Sıcak iklimi sevmedikleri için serin bir su ile yıkanmak çok hoşuna gidecektir. Landseer’in bakımı için ekstra bir şey yapmaya gerek yoktur ve kolaydır.

Landseer cinsi köpeklerin kilo kontrolleri düzenli olarak yapılmalıdır. Daha uzun ve sağlıklı bir yaşam için gerekli kalsiyum, vitamin ve protein ihtiyacına göre Landseer’in beslenmesi için uygun mama kullanılmalıdır. Kuru mamalar sayesinde dişlerinde tartar oluşması engellenebilir.

 

Fotoğraf sahibi form PxHere

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
fransız bulldog

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir