1. Anasayfa
 2. Köpekler Bölümü

Boston Terrier

Boston Terrier özellikleri

Boston Terrier
Boston Terrier
0

Boston Terrier

Boston terrier; köpek cinsi, küçük ırk köpekler arasında bulunan sevimli görünüşüyle dikkatleri üzerine çeken köpek ırkıdır. Kökeni Kuzey Amerika olan boston terrier köpek türleri ilk yetiştirildikleri tarihlerde dövüş köpekleri olarak kullanılmaktaydı ancak günümüzde hayvan severler tarafından sıkça sahiplenilen evcil hayvanlar arasında yerlerini aldılar. Boston terrier köpek ırkları ortalama yaşam süresi 13 ila 15 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Yetişkinlik dönemlerinde ortalama ağırlıkları 4,5 ila 11 kilogram arasında olan boston terrier köpeklerin erkekleri dişilere oranla daha kilolu olmaktadır. Yetişkin bir boston terrier köpek 38 ile 43 cm arasında büyümektedir. Boston terrier köpek ırkının renkleri genellikle siyah, kırmızı, kahverengi, beyaz, gri ve ten renginde olmaktadır.

Boston Terrier Genel Özellikleri;

Boston terrier köpeklerin en belirgin karakter özellikleri uyumlu olmalarıdır. Yaşadığı her ortama ve özellikle apartman dairelerine çabucak uyum sağlayabilirler. Zeki köpek ırkları arasında yer alan bu sevimli canlılar eğitim almaya gönüllüdür ve kolayca eğitilebilirler. Sahibine ve ailesine oldukça bağlı olan boston terrier cinsi köpekler insanlarla birlikte vakit geçirmekten çok hoşlanırlar. Karakter yapıları oldukça naif olan bu canlılar insanları üzecek yaramazlıklardan bilinçli şekilde kaçınırlar. Ancak uzun süreler evde yalnız kaldıklarında evinizdeki bazı eşyaları kemirdiğini görmeniz de mümkündür.

Geçmişte dövüş köpekleri olarak yetiştirilseler de boston terrier cinsi köpeklerin saldırgan tavırları yoktur. Çocuklarla ilişkisi orta düzeydedir ancak yavruluk dönemlerinde küçük bir çocukla büyüdüklerinde en iyi arkadaşı çocuğunuz olabilir. Boston terrier ırkı köpeklerin daha önce çocuklara zarar verecek herhangi bir davranışı şimdiye kadar görülmemiştir. Kolay eğitilebilir olmaları sayesinde uyması gereken tüm kuralları bu sevimli canlılara öğretebilmeniz mümkündür. Bir boston terrier köpek sahiplenmeyi düşünüyorsanız size bir diğer olumlu özelliğinden bahsetmekte fayda var. Bu sevimli canlılar diğer evcil hayvanlarla ve kedilerle de oldukça iyi anlaşabilen canlılardır ve neşeli suratı, oyuncu yapısıyla evinizin neşe kaynağı olmaya adaydırlar.

 

Resim wikimedia Alıntıdır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Akbaş köpek

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir