1. Anasayfa
 2. Köpekler Bölümü

Cane Corso Italiano

Cane Corso Italiano özellikleri

Cane Corso Italiano
Cane Corso Italiano
0

Cane Corso Italiano

Cane Corso Italiano; Büyük boy ırklardan bir tanesi olan Cane Corso Italiano oldukça cüsseli bir bekçi köpeğidir. Koruma ve bekçilik konusunda üstün yetenek gösteren Cane Corso Italiano, mensup olduğu aileye karşı çok sevecen davranmaktadır. Cüsseli ve ürkütücü görünümünün aksine, insanlarla ve çocuklarla vakit geçirmeyi sever.

Cane Corso Italiano Genel Özellikleri;

Cane Corso Italiano’nun özellikleri arasında, uzun boyu, atletik yapısı ve tehlikelere karşı korkusuzca hareket etmesi yer almaktadır. Oldukça uyumlu ve vefalı olan Cane Corso Italiano, tanımadığı insanlara karşı mesafeli ve tetikte davranmaktadır. Tehlikeye karşı her an hazır bekleyen Cane Corso Italiano, küçük yaşta sosyalleştirilmeli ve insanlara alıştırılmalıdır. Koruma köpeği olarak tercih edilen Cane Corso Italiano, insanlara ürkütücü ve saldırgan bir imaj çizse de normal zamanlarda uyumlu ve uysal karakterdedir.

Cane Corso Italiano’nun görünüşü oldukça büyük ve güçlüdür. İri yapıda olması, koruma köpeği olarak tercih edilmesinde etkendir. Kaslı ve uzun vücudu, güçlü ve atletik ayaklarla desteklenmiştir. Kuyruğu normalden daha kısa olan Cane Corso Italiano, kısa ve bükülmüş kulaklara sahiptir. Güçlü bir çeneye sahip olan Cane Corso Italiano, geniş bir burna sahiptir. Tüyleri sık ve kısa olan Cane Corso Italiano, genellikle siyah ve beyaz karışımı tüy rengine sahip olmaktadır.

Cane Corso Italiano tehlikelere ve yabancılara karşı sert bir tutum çizse de sevdiklerine karşı oldukça uyumlu özelliklere sahiptir. Sevdiklerinin yanında uyumlu, uslu ve itaatkar hareketler sergileyen Cane Corso Italiano, sahibine karşı çok bağlı ve sadıktır. Koruma içgüdüsüyle hareket eden Cane Corso Italiano, eğitimi kolayca kavrayacak kadar zeki yapıdadır. Agresif olmamasına karşın, tehlike anında korkusuzca saldırmakta ve sahibini korumaktadır.

Cane Corso Italiano bakımı;

Tüyleri kısa olduğundan, Cane Corso Italiano’nun bakımında çok fazla tarama yapılmasına gerek yoktur. Birkaç haftada bir fırçalanması ve gerektiğinde banyo yapması, bakımı için yeterli olacaktır. Barınakta kalmak şartıyla, dışarıda rahatlıkla yaşayabilir.

Resim wikimedia Alıntıdır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Basset Hound

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir