1. Anasayfa
 2. Kanarya Türleri

Lankshire kanarya

Lankshire kanarya
Lankshire kanarya
0

Lankshire kanarya

Lankshire kanarya; Bu cinsin yumuşak başlı çeşidi 18. yüzyılda zaten yetiştirildi. Tepeli çeşitlilik yıllar sonra ortaya çıktı. O zaman bu kanaryaya seçildiği şehirden Chuffle of Manchester denirdi. Atalarının kökenlerinde çeşitli teoriler var, en akla yatkın olanı, onu eski Kuzey Hollandalı ve daha sonra Lancashire İlçesi’nin yerli kanaryalarıyla geçen Belçika Bossu’dan iniyor. Bu cins en az 3 diğer İngiliz ırkının yaratılmasına katkıda bulunmuştur: Yorkshire, Gloster ve Crest.

Tutam veya kafa:
Gözün yarısını serbest bırakarak neredeyse gaganın ucuna inen at nalı şeklindeki tutam, bu nedenle ön tarafta daha belirgin ve yanlarda daha az belirgin, ense üzerinde en kesin tutam eksikliği gereklidir. Püskülün merkezi temiz ve iyi bir şekilde ortalanmış ve başın ortasına yerleştirilmesi gereken gözlerden eşit uzaklıkta olacaktır. Gözün hemen arkasında, tutam bitmelidir. Baş, güçlü, geniş ve hafifçe düz olmalıdır, ancak kalın kaşlar, ancak gözleri aşırı derecede örtmez.

Boyut 8 Inc (inç) veya 21 cm’ye yuvarlanmış 20,32, tercih edilen daha büyük boyutlar (21 cm, yarıştaki konuların ideal boyut veya boyut değil, cezalandırıldığı minimum boyuttur. artı, ne kadar uzun olursa o kadar değerli olur).

Konumu ve türü:
dik pozisyon, neredeyse dikey, sırt çizgisini takip etmez, ancak ense ucundan kuyruğun sonuna kadar hafif bir eğri oluşturacak şekilde hafifçe sarkar. Kanatların ucu, kuyruğun konumu nedeniyle vücuttan hafifçe ayrılır. Uzun, güçlü bacaklar kesinlikle Gibber’in sertliğine sahip olmamalı, ancak hafifçe bükülmelidir, tibianın bir kısmı görünür kalır.

Boyun:
İyi görünür ama sağlam ve dolu, boynun dibine düşüyor. Görünür omuzlar, tam, geniş ve yuvarlak ama York’taki kadar yüksek değil. Sağlam ve açıkça görülebilen ancak düşük göğüs ve yavaş yavaş boğazına doğru ve boynun dibine düşmez.

Vücut:
Tam ve uzun sırt. Vücut uzun ve dar olmalı, karın ve göğüs arasındaki yükseklikte en büyük genişleme noktası olmalıdır. Kanatlar uzundur, asılı görünür.

Koşullar:
Temizlik ve sağlık maksimum derecede. Tüyler yoğun olanlarda bile bol ve çok uzun olacaktır, ancak dona bile vücuda sıkı sıkıya bağlı olmalıdır. Sadece sarı veya beyaz renklere izin verilir; sadece tutam üzerinde melanik beneklenmeye izin verilir, ancak kesinlikle boynuna inmemelidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Border Kanarya irki

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir