1. Anasayfa
 2. Kanarya Türleri

Yorkshire kanarya

Yorkshire kanarya
Yorkshire kanarya
0

Yorkshire kanarya; anavatanı İngiltere olan bir kanarya türüdür. İngiltere’de 1850’li yıllarda melezlenmiş ve üretilmeye başlanmıştır. Şekil ve renk sınıfında yer alan kanarya türlerinden birisidir. Uzun ve ince bir görüntüye sahiptir. Boyu ortalama olarak 17 cm civarındadır. Dik bir duruşa sahiptir. İdeal bir yorkshire kanaryanın, kanatları uçlarda çaprazlaşmış. Boyun kökleri ise çukur değil, dolgundur. Ortalama yaşan süreleri ise 10 yıl civarındadır.

Yorkshire kanarya üretimi oldukça zor olan bir türdür. Bu nedenle yavru almak zordur, bu durum değerini artırır. Şekil bakımından önemli ırklar arasında yer alsada, ses anlamındada iyi bir türdür. Tüy dökümü biraz yoğun olabilir. Bu nedenle beslenmesine özen gösterilmeli ve renklendirici yemler kullanılmalıdır.

Yorkshire Kanarya Kafesi Nasıl Olmalıdır?

Diğer kuş türlerinde olduğu gibi yorkshire kanarya için kafes seçimindede dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. En önemli husulardan birisi kafes büyüklüğüdür. Kafes en az 40x60x40 boyutlarında olmalıdır. Kafesin iç renginin açık mavi veya açık yeşil olması tavsiye edilmektedir. Kafes içerisinde 4 yemlik olmalıdır. Bu yemlikler ayrı ayrı; yem, mama, taş veya kum ve diğer yemler için kullanılır. Kafes içerisinde 2 adet tünek olması idealdir. Bu tüneklerden yukarıdaki esnek köşeleri yuvarlatılmış ve düz, aşağıdaki tünek ise yuvarlak ve sabit tünek olmalıdır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Gloster Kanarya

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir