1. Anasayfa
 2. Kakadu Papağanı

Molukan Kakadusu

Molukan Kakadusu
0

Molukan Kakadusu

Molukan kaktüs papağanı ortalama 50 cm boy aralığına sahiptir. Bu hayvanlar boylarıyla cinsleri içinde küçük sayılmayacak bir boya sahip olmakla birlikte en küçükleri bizlerinde rahat tanıdıkları sultan papağanlarıdır. Molukan koktular beslenme olarak da türlerine benzer olan çekirdek ve benzeri şeylerle beslenebilen hayvanlardır. Ama bu konuya daha da açıklık geçireceğiz.

Molukan kakadu papağanları sizlerle uğraşmaya bayılırlar ağaçlardan sarkma onların en sevdiği başka bir özelliğidir. Hunharca gülebilen bu papağanlar kart sesleri ile etkileyici ve bazen kızınca sizi korkutacak kadar da kabadayı papağandır. Yani siz o nasıl istiyorsa ona izin verin yapsın değmeyin papağanımızın keyfine ondan sonra daha neşeli ve daha iyice olacak daha çok konuşacak olan papağanımız, küstüğü zaman pek konuşmaz. Bunun yanı sıra kakadalar 20 ile 70 sene yaşayacak olan bir kuş olduğu için miras niteliği taşıyacak dar. Onu bırakacak kimseniz yoksa almamanız daha iyi olacaktır.

Molukan Kakadu Beslenmesi

Öncelikle bilelim ki her kuş farklı yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra benzer özellik de taşıyabilir ama taşıyor diyende aynı beslenme uygulamasını dayatmayın. Bu papağan çeşidimiz öncelikle çekirdeğe bayılır hatta onla uğraşırken vereceğiniz çekirdeğe daha çok bayılır. Yeşillik de yer ama fazlası onu ishal edip ölümüne neden olabilir onun için yeşilliğe dikkat edin ki kıvamını kaçırmayın. Bu papağanlarımız vitaminde ihtiyaç duyar çünkü onları doğal ortamlarından ayıracaksınız. Bunun için yapmamız gereken nedir doğal ortamı olmadığı için alamayacağı vitamini ilaç tedavi olarak beslenmede suya katarak vermektir. Bu papağanlarımız için bir yere gidiyorsanız tek bırakmayanı yemini suyunu korsanız bir şey olmayacaktır ama yine de siz dikkat edin her papağan da aynı reaksiyonlar meydana gelmiyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Umbrella kakadusu

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir