1. Anasayfa
 2. Köpekler Bölümü

Poodle köpek

Poodle köpek özellikleri

Poodle köpek
Poodle köpek
0

Poodle köpek

Poodle köpek; cinsi toy, minyatür ve standart olmak üzere üç ayrı gruba ayrılır.  Gururlu kişiliği ile dikkat çeken bu ırk çok zeki ve kendinden emir bir ırk olma özelliğine sahiptir. Gösteri dünyasında da çok kullanılan ve sevilen bir köpek olma özelliği taşır. Bu ırk çok çeviktir. Aynı zamanda kendisine öğretilen oyunları ve komutları kolay kolay unutmaz. Boyutuna rağmen çok yüksek bir özgüvene sahiptir. Çok enerjik bir bünyeye sahip olduğu için gün içerisinde bu enerjiyi atması gerekir. Ailesinden uzak kalma ya da ilgisiz davranılmasına asla tahammül edemez. Sevgisiz kaldığı zaman havlayarak tepki gösterir. Sosyalleştirilmesi yavruluğundan itibaren sağlanırsa hem hayvanlarla hem de insanlarla çok iyi ilişkiler kurar.

Poodle köpek; belirgin özellikleri kendinden emin, zeki ve gururlu bir ırk olmasıyla bilinir. Kendisine öğretilen konumları kolay kolay unutmayıp iyi kavranmasıyla bilinir. Çok özgüvenli ve çevik bir iradeye sahiptir.

Poodle köpek; görünüşü 45 ile 60 cm arasındadır. Turuncu, kahverengimsi ve beyaz tonlarına sahiptir. Bacakları ne çok uzun ne çok kısa denebilecek bir uzunluğa sahiptir. Orta boyuttaki kulakları sarkık bir biçimde durur. Gözleri koyu renkli ve yuvarlaktır. Kuyruğu ise boyutuna göre orantılı bir biçimde olmak üzere gövdesi gibi tüylüdür. Kıvırcık tüylere sahip olması ilgiyi hem hayvanlar hem de insanlar açısından üzerinde toplar.

Poodle köpek; oyun sever, gururlu, akıllı ve cazibeli bir havadadır. Yaşadığı hayvanlarla ve aile ile çok tutkulu bir bağ kurar. Dünyanın en popüler ve sevilen köpeklerinden olma sebebi itaatkar olmasıdır. Oyun oynamak onun için muhteşem bir durumdur. Çoğu poodle türlerine göre daha az havlama belirtisi gösterir.

Poodle köpek; bakımı çoğu ufak boyutlu ve tüylü köpek gibi tüy açısından önemlidir. Her hafta tüy kontrolü ve taraması gerekir. Derisindeki ölü tüylerin temizlenmesi gerekir. Vakit buldukça gezdirilmesi ve parka götürülmesi fayda sağlar.

Poodle köpek; beslenmesi küçük boyut grubuna giren çoğu hayvandaki gibi kuru mama ile sağlanmalıdır. Suyunun ve mamasının taze olması önemlidir.

Fotoğraf sahibi form PxHere

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Amerikan Eskimo

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir