1. Anasayfa
 2. Köpekler Bölümü

Grönland Köpeği

Grönland Köpeği özellikleri

Grönland Köpeği
Grönland Köpeği
0

Grönland Köpeği

Grönland Köpeği; Oldukça baskın bir tür olan Grönland Köpeği, cesaretiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Yük çekme amacıyla kullanılan Grönland Köpeği, oldukça cesur ve azimlidir. Sevimli görünümüyle de tanınan Grönland Köpeği, kutuplarda yaşayan Ender türlerden bir tanesidir.

Grönland Köpeği Genel Özellikleri;

Grönland Köpeğinin özellikleri arasında, farklı türlere karşı baskın ve otoriter olması yer almaktadır. Kutuplarda yaşayan ve soğuğa karşı üstün dayanıklılık gösteren Grönland Köpeği, fok balığı ve kutup ayısı avlama amacıyla kullanılmaktadır. Kutuplardaki yük kızaklarını çeken Grönland Köpeği, oldukça güçlü ve atletiktir. Kutup bölgesine ait bir tür olan Grönland Köpeği, spitz türündeki köpekler arasında yerini almaktadır.

Grönland Köpeğinin görünüşü Sibirya kurdu ve Alaska kurduyla benzerlik göstermektedir. Uzun ve kalın tüylerden oluşan kürkleri, heybetli ve asil görünmesini sağlamaktadır. Kulakları sivri ve uzun olan Grönland Köpeği, tüylü ve uzun bir kuyruğa sahiptir. Orta boylu ırklar arasında yer alan tilki ve kurt karışımı görüntüye sahiptir.

Grönland Köpeğinin karakteri, açık alanda ve kendine özgü yaşamaya uygundur. Farklı türlerle arkadaşlık kurmada iyi olsa da bu hayvanlardan üstün olmayı tercih eder. Sahibine karşı iyi huylu ve anlayışlı olan Grönland Köpeği, oldukça sakin ve sadık bir türdür. Özgür ruhlu olması sebebiyle, apartman dairesinde ya da farklı hayvanlar içerisinde yaşamaktan hoşlanmaz. Çok enerjik bir tür olması sebebiyle, gün içerisinde sürekli aktif olmak isteyecektir.

Grönland Köpeği bakımı;

Grönland Köpeğinin bakımında, özel ilgiye ya da zahmete ihtiyaç duyulmamaktadır. Zorlu koşullarda yaşamaya uyum sağlayan Grönland Köpeği, çok fazla bakıma ihtiyaç duymamaktadır. Açık alanda ya da ormanlık bir arazide yaşamaktan mutluluk duyan Grönland Köpeği, günlük enerjisini atmak zorundadır. Açık havada yaşamayı ve karlı ortamda zaman geçirmeyi seven Grönland Köpeği, ev ortamında bakılmaya uygun değildir.

Resim wikimedia Alıntıdır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Tibet Mastiffi

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir