1. Anasayfa
 2. Köpekler Bölümü

Golden Retriever

Golden Retriever özellikleri

Golden Retriever
Golden Retriever
0

Golden Retriever

Golden Retriever; Uysallığı ve neşe dolu tavırlarıyla herkesin gönlüne giren Golden Retriever dünyada en fazla bakılan ve tercih edilen türdür. Bilinen en uyumlu ve sevgi dolu köpek türü olan Golden Retriever, Amerika’nın en sevilen köpek türüdür. Eski zamanlardan beri varlığını sürdüren Golden Retriever, aile ve çocuklar için en uygun köpek türüdür.

Golden Retriever Genel Özellikleri;

Golden Retrieverin belirgin özellikleri arasında, neşe dolu hareketleri, zekası, uysallığı ve arkadaş canlılığıyla tanınmaktadır. 1800’lü yıllarda ortaya çıkan Golden Retriever, sahibine karşı itahatkar olması ve insanlarla çok iyi geçinmesiyle popülerlik elde etmiştir. Görünüşüyle de dikkatleri üzerine çeken Golden Retriever, altın sarısı tüyleri sebebiyle bu adı almıştır.

Golden Retrieverin görünüşü, bu türün herkes tarafından tanınmasını ve ilgi odağı olmasını sağlamıştır. Altın sarısı uzun tüyleri bulunan Golden Retriever, gülümseyen bir yüze ve sarkık uzun kulaklara sahiptir. Ortalama 25 ila 34 kilogram arası ağırlığı bulunan Golden Retriever, orta boylu ırklardandır. Ayaklarına kadar uzun ve düz tüyleri bulunan Golden Retriever, tüylü ve sevimli bir kuyruğa sahiptir. Ortalama 10 ila 12 yaşına kadar yaşamını sürdüren Golden Retriever, koyu renkli yuvarlak gözlere sahiptir.

Golden Retrieverin karakteri, bu türün herkes tarafından beslenmesini sağlamıştır. İyi huyu ve sevecen tavırlarıyla herkesin gönlüne girmeyi başaran Golden Retriever, ev ve aile ortamında beslenecek en iyi ırk olarak tanımlanmaktadır. Çocuklarla, insanlarla ve diğer evcil hayvanlarla çok iyi dostluklar kurabilen Golden Retriever, verilen tüm komutlara uyum sağlamaktadır. Zekasıyla dikkat çeken Golden Retriever, çok kolay eğitilmekte ve sahibine karşı itahaatkar olmaktadırlar.

Golden Retrieverin bakımı için çok fazla emek harcamaya gerek yoktur. Bakımı ve beslemesi çok kolay olan Golden Retriever, haftada 3 – 4 defa taranmalı ve kirlendikçe yıkanmalıdır. Enerjik bir yapısı olduğundan, her gün oyun oynamalı ve dışarı çıkmalıdır. Egzersiz ihtiyacı karşılandıktan sonra, aile ortamında uysal ve sevecen şekilde yaşamını sürdürmeye devam edecektir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Tibet Mastiffi

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir