1. Anasayfa
 2. Doğa Kuşları

Cassowary Kuşu

Cassowary Kuşu genel özellikleri

Cassowary Kuşu
Cassowary Kuşu
0

Cassowary Kuşu

Cassowary kuşu; egzotik kuşlar arasında yer alması yanı sıra aynı zamanda dünyanın en tehlikeli kuşları arasında da yer alan bir kuş türüdür. İri görünüme sahip olan bu kuşların uçma özellikleri yoktur ancak buna rağmen çok hızlı koşabilirler. Uzun ve kıl benzeri tüye sahip olan bu kuşlar yaygın olarak siyah renkli olarak görülürler.

Cassowary Kuşları; görünümleri itibariyle deve kuşunu andıran cassowary kuşları tepeli deve kuşu olarak da anılırlar. Yaşam süreleri 50 yıla kadar çıkabilen kuşlar dünya genelinde yaşam süresi en uzun olan kuşlar arasında yer alırlar. Cassowary kuşlarının görüldüğü yerler ise Yeni Gine ormanları ve Avustralya’dır.

Cassowary kuşu egzotik kuşlar arasında yer alması yanı sıra aynı zamanda dünyanın en tehlikeli kuşları arasında da yer alan bir kuş türüdür. İri görünüme sahip olan bu kuşların uçma özellikleri yoktur ancak buna rağmen çok hızlı koşabilirler. Uzun ve kıl benzeri tüye sahip olan bu kuşlar yaygın olarak siyah renkli olarak görülürler.

Görünümleri itibariyle deve kuşunu andıran cassowary kuşları tepeli deve kuşu olarak da anılırlar. Yaşam süreleri 50 yıla kadar çıkabilen kuşlar dünya genelinde yaşam süresi en uzun olan kuşlar arasında yer alırlar. Cassowary kuşlarının görüldüğü yerler ise Yeni Gine ormanları ve Avustralya’dır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Kırmızı iskete

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir