1. Anasayfa
 2. Köpekler Bölümü

Bichon Frise

Bichon Frise
Bichon Frise
0

Bichon Frise

Bichon Frise; küçük köpekler arasında bulunan bir ırktır. Yaşı büyümesine rağmen boy olarak fazla büyüme göstermemekte, yaşamı boyunca sevimli halini korumaya devam etmekte olan köpekler arasında yer almaktadır.

Bichon Frise Genel Özellikleri​

Bichon Frise’in belirgin özellikleri yüksek enerjili ve arkadaş olmayı seven olarak bilinmektedir. Hem diğer hayvanlarla hem de insanlarla yakın ilişkiler kurma eğilimindedirler. Bunun yanı sıra bakım veren kişiye de uzun süre sadık kalabilirler.

Kendine güveni olan bir köpek ırkı olmasının yanı sıra eğitim sürecinde de itaatkar bir yapı sergileyerek doğru bir eğitim almaya açıktır. Erken dönemde verilen eğitimleri hayatı boyunca sürdürebilir.
Bichon Frise’in görünüşü beyaz ve kabarık tüylerden oluşmaktadır. Görüntü itibariyle bir bulutu andıran köpekler, çocukların en çok sevdiği ırklar arasında yer alan bir görünüşe sahiptir.
Küçük bir köpek olmakla beraber boyu hep aynı standartta kalmaktadır. Aynı zamanda kabarık tüylerinde de düzenli bakım yapılması halinde herhangi bir dökülmeyle karşılaşılmamaktadır.

Karakter Özellikleri​;

Bichon Frise’in karakteri neşeli olarak tanımlanmaktadır. Özellikle evde bakılması durumunda ev üyelerinin her birinin enerjisini yükseltebilecek bir karaktere sahip olduğu bilinmektedir.
Enerjisi yüksek olmasına rağmen ev içerisinde zarar verici davranışlarda bulunmaz. Oyun oynamayı sevdiği için onunla oynayan biri olması durumunda ihtiyacı karşılanabilir. Aynı şekilde farklı hayvanlarla da iyi ilişkiler kurabildiği için enerjisini onlarla oynarken de atabilir.
Bichon Frise’in bakımı emek istemektedir. Her gün ya da bir gün aralıklı olacak şekilde tüylerinin taranmasının yanı sıra uzayan tüylerinin aylık olarak kırpma şeklinde kısaltılması gerekmektedir.
Genel bakım sürecinde banyo yapmayı çok tercih etmemeleri nedeniyle tüy bakımına öncelik verilmesi gerekmektedir. Arka bölgedeki tüylerin kırpılmasının ardından ıslak bezle yardımıyla da temizlenmesi gerekli olmaktadır. Temizliğin iyi yapılmaması halinde alerjik reaksiyonlar oluşabilmektedir.
Bichon Frise’in anne sütü ile başlamaktadır. Yavru olarak sayıldığı ilk 4 haftalık sürecin sonrasında ek gıda alımına geçilebilir. Ek gıda tercih edilirken mümkün olduğunca vitamin ve mineral yönünden zengin mamaların tercih edilmesi önemli olmaktadır.

 

Photo by form PxHere

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Grönland Köpeği

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir