1. Anasayfa
 2. Köpekler Bölümü

Amerikan Eskimo

Amerikan Eskimo köpeği

Amerikan Eskimo
Amerikan Eskimo
0

Amerikan Eskimo

Amerikan Eskimo; Sirklerde gösteri yapması amacıyla kullanılan ve bugüne kadar saf kan ırkını koruyan Amerikan Eskimo cinsi köpekler, güzel ve parlak tüyleriyle dikkat çekmektedir. Bir tilki ve kurt karışımını andıran dış görüntüsü, bu türün en fazla tercih edilen ırklardan biri olmasına yol açmıştır. Eğlenceli, sevecen, hareketli ve komutlara uyum sağlayan ırklardan bir tanesi olan Amerikan Eskimo, aile ortamında rahatlıkla beslenebilir.

Amerikan Eskimo köpeğinin belirgin özellikleri arasında, uzun ve yumuşak tüyleri, sivri burnu ve dik sivri kulakları yer almaktadır. Görüntüsüyle dikkatleri üzerine çektiği kadar, aklı, zekası ve sevecenliğiyle de ilgi odağı haline gelmektedir. Çocuklarla ve diğer hayvanlarla çok iyi anlaşması, aile ortamında beslenmesini sağlamaktadır.

Çok enerjik yapıdaki Amerikan Eskimonun görünüşü, herkesi büyülemekte ve dikkatleri cezbetmektedir. Kar beyaz tüyleri, oldukça yumuşak ve ipeksi görüntüdedir. Kulaklarının sivri olması, Alaska Kurdu cinsiyle karıştırılmasına yol açmaktadır. Kurt köpeği kadar büyük olmadığından, akrobatik hareketlere yatkındır. Çok enerjik olan Amerikan Eskimo, uzun süre yalnız kaldığında sıkılır ve sürekli havlamaya başlar.

Sevimli ve sakin görüntüsünün yanında, enerjisinin fazla olması sebebiyle aktif ve hareketlidir. Amerikan Eskimonun karakteri, saldırganlığa yatkın değildir ve sürekli oyun oynamaya odaklıdır. Etrafındaki her şeyi oyuncak görebilen Amerikan Eskimo, yalnız bırakıldığında çevreyi dağıtacak kadar yaramazlık yapabilir. Sürekli sahibinden ilgi beklediğinde, evde yalnız bırakılmaya uygun değildir.

Amerikan Eskimonun bakımı için özel ilgi ve alakaya ihtiyaç duyulur. Tüylerinin uzun ve sık olması, uzun vadede tüy dökülmesine yol açacaktır. Her gün düzenli olarak tüylerinin taranmasıyla, tüyleri daha parlak ve sağlıklı bir hal alacaktır. Haftada bir defa banyo yaptırılması ve tırnaklarının düzenli şekilde törpülenmesi önemlidir. Her gün en az 1 saat dışarıda gezmeli ve sürekli oyun halinde olmalıdır.

Amerikan Eskimonun beslenmesi için özel kuru mamalar ve çeşitli yaş mamalar tercih edilmelidir. Beslenme düzenine uyulmadığında, tüylerinin parlaklığı gider ve dökülmeler görülür. Tüy dökülmesinin engellenmesi ve sağlığının korunmasında, kaliteli kuru mamaların tercih edilmesinin etkisi büyüktür.

Fotoğraf sahibi form PxHere

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir